11 września miała miejsce pierwsza edycja wydarzenia pod nazwą „Rowerowy Rajd Przyjaciół Druk-Intro”. Rajd odbył się na dwóch długościach trasy:

TRASA KOMISKOWA pod nazwą „Junior z Seniorem kręcą z uporem” o długości 10 km.

TRASA SAGA RODZINNA pod nazwą „Mknie bajecznie kolorowy rowerowy klan firmowy” o długości 25 km.

Pierwsza, krótsza trasa – dla najmłodszych Uczestników, którzy lubią czerpać przyjemność z jazdy rowerem, ale dłuższe odcinki są dla nich póki co nadmiernym wyzwaniem.

Druga, dłuższa – dla cyklistów lubiących nieco dłużej „pokręcić”.

Rowerowy Rajd Przyjaciół Druk-Intro to przyjemność płynąca ze wspólnego przebywania z sobą, aktywnego spędzania czasu. Niezwykle istotny jest również walor edukacyjny ukierunkowany na najmłodszych Uczestników i aspekt bezpieczeństwa. Zainicjowaliśmy akcję „SPRAWNY ROWER – BEZPIECZNE DZIECKO”, w ramach której troszczyć się będziemy nie tylko o edukację najmłodszych Uczestników wydarzenia ale również o bezpieczeństwo wynikające ze sprawności ich pojazdów.

Barwne grupy rowerzystów zgromadziły się w miejscu startu – w siedzibie firmy przy ulicy Transportowca 31. Przed startem wszystkie jednoślady przybrały rajdowego wyglądu dzięki specjalnie stworzonym na tę okoliczność tablicom i chorągiewkom. Ponadto możliwe było dokonanie przeglądu roweru przez fachowy serwis – z czego Uczestnicy chętnie korzystali. Całość wydarzenia poprowadził zawodowy konferansjer pan Artur Kisielewicz.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym kolorowy peleton przemieszczał się w kilkunastoosobowych grupach, które przyjęły zaskakujące i zabawne nazwy. Każdą z grup otwierał Prowadzący, kończył zaś Zamykający, którzy pilnowali szyku grup i bezpiecznych odległości między grupami. W przypadku jakichkolwiek zdarzeń (awaria sprzętu, niedyspozycja fizyczna) w pełnej gotowości na obu trasach był wóz Obsługi Rajdu oraz zabezpieczenie medyczne. W newralgicznych miejscach obu tras obsługa Zabezpieczenia Ruchu przy wsparciu Policji strzegła bezpieczeństwa Uczestników Rajdu i płynności przejazdu na drogach.

Po dotarciu kolorowego peletonu do „Prasłowiańskiego Gaju” w miejscowości Łojewo nastąpiła druga część wydarzenia – Piknik Rowerowy. Na Uczestników czekały tam atrakcyjne formy aktywności fizycznej: jazda alejkami Rowerowej Akademii, zabawy w Dmuchanej Strefie, próby opanowania Zakręconych Rowerów czy testy na Refleksomierzu.

W strefie food trucków coś dla ciała: smakowite ukraińskie pielmieni, kuszący makaron podany na kilka sposobów, najlepsze burgery w kraju (to nie reklama – to fakt! 😊), belgijskie frytki, kurczaczki, łakocie, napoje. Słowem: czego dusza (i żołądek) zapragnie. 😊

Główną atrakcją Rowerowego Pikniku był pokaz zaprezentowany przez zawodowego akrobatę rowerowego Jonasza Pakulskiego – uczestnika programu „Mam Talent”. Stwierdzenie, iż jest on mistrzem jazdy na rowerze byłoby dalece nieprecyzyjne. W jego wyczynie jazdy jest bowiem niewiele – Jonasz fruwa na rowerze! Pokaz był połączeniem sprawności fizycznej i wybitnej techniki. A wszystko ubarwione ogromną dozą poczucia humoru. To było zachwycające widowisko!

Po kilku miłych godzinach zabawy spędzonych w „Prasłowiańskim Gaju” Uczestnicy Rajdu ponownie ustawili się w szyku i w doskonałych humorach powrócili wspólnie na miejsce startu. W ten sposób pierwsza edycja Rajdu Przyjaciół Druk-Intro dobiegła końca.

Widzimy się ponownie za rok! 😊