W minioną sobotę 13 maja na bocznym boisku Stadionu Miejskiego III w Inowrocławiu swoją inaugurację miało kolejne wydarzenie organizowane przez firmę DRUK-INTRO pod nazwą „Sportowy Dzień Druk-Intro”, którego celem było propagowanie aktywności wśród najmłodszych i dorosłych. Sobotnie wydarzenie było również sposobnością do podsumowania minionych sezonów rozgrywkowych drużyn prowadzonych przez pracownika naszej firmy, Mateusza Matuszaka – dwóch małoletnich ekip z inowrocławskiej Akademii Piłkarskiej Reissa i Klubu Sportowego Noteć Gębice, oraz seniorskiej Reprezentacji Druk-Intro, która w ramach rozgrywek halowych prowadzonych przez TKKF zajęła pierwsze miejsce w IV lidze i awansowała do ligi III.

Sobotnie „zabawy na trawie” rozpoczął pasjonujący i niezwykle wyrównany mecz małoletnich ekip z Gębic i Akademii Reissa. Pojedynek zakończył się remisem. Po ostatnim gwizdku sędzia Krzysztof Zelek zadysponował konkurs rzutów karnych.

Chwilę później na boisko wybiegli rodzice dzieci z obu drużyn. Błądzi, kto przypuszcza, że w tym spotkaniu dbano o bezpieczne tempo gry. Nic bardziej mylnego! Zawodniczki (brawo panie!) i zawodnicy obu drużyn nie szczędzili tchu i nie oddawali pola. To duża przyjemność móc obserwować aktywnych rodziców, którzy potrafią przy tym doskonale się bawić. Dziękujemy! Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że tym razem lepsi okazali się rodzice dzieci z Akademii. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku zgrana ekipa z Gębic zrewanżuje się rywalom.

Trzeci zaplanowany pojedynek był przyjaznym „Meczem Gwiazd”. Zmierzyli się w nim Reprezentanci Druk-Intro i Przyjaciele Damiana. O naszych reprezentantach z pewnością rzec należy, iż zdobyli honorowego gola – piłkę w siatce umieścił Kuba Winiarczyk. Podkreślić przy tym trzeba, iż nasza drużyna całkiem niedawno zamieniła halę na orlika, co nie pozostaje bez wpływu na wynik sobotniej potyczki. Po zakończeniu rozgrywek halowych reprezentacja Druk-Intro przystąpiła do rozgrywek TKKF na otwartym boisku. Wynik ostatniego spotkania w tych rozgrywkach pozwala wierzyć, iż progres jest rzeczą nieuniknioną. Dziękujemy ekipie Przyjaciół Damiana za chęć wzięcia udziału w spotkaniu i sympatyczne potraktowanie tego pojedynku. Oczywiście – gratulujemy wygranej!

Sportowy Dzień Druk-Intro obfitował w zabawy i konkurencje. Do jednej z nich przystąpiły zarówno dzieci jaki i ich rodzice. Nie wiemy czy za sprawą serwowanych podczas wydarzenia kiełbasek z grilla czy też grochówki – faktem jednak jest, iż więcej sił tego dnia zachowali reprezentanci Akademii, wygrywając wszystkie serie. A skoro o kulinariach mowa: pragniemy podkreślić tradycyjnie już duże zaangażowanie rodziców małoletnich piłkarzy, którzy z własnej woli przygotowali smakowite ciasta. Chęć współtworzenia realnych działań dla dobra najmłodszych jest niezwykle cenna. Serdecznie dziękujemy! Bądźcie Państwo z nami. Jeszcze nie raz wspólnie przysporzymy radości najmłodszym.

Dzięki uprzejmości inowrocławskiego Archery Club Munin uczestnicy spotkania mogli spróbować swych sił w łucznictwie. Przeprowadzony konkurs pokazał, iż są nie brakuje kandydatów na dobrych łuczników, a przy ewentualnej reedycji filmu „Robin Hooda” na kastingach będzie tłoczno.

Ponadto uczestniczący w zabawach oddawali się rekreacyjnej grze w badmintona, uaktywnianiu szarych komórek przy odgadywaniu kalamburów, czy też poznawaniu zasad gry w bule. Każdy znalazł coś dla siebie.

Żegnając się, wszyscy zabrali do swych domów uśmiech i radość. A to jest wszak najważniejsze.

Serdeczne podziękowania dla inowrocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie obiektu i dobrą współpracę.

Ukłony dla sędziego zawodów – pan Krzysztof Zelek z właściwą sobie pasją i uśmiechem pełnił rolę sprawiedliwego na murawie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej filmowej relacji.