W sobotę 3 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej inowrocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Turniej Halowy Piłki Nożnej Orlików U10 pod nazwą DRUK-INTRO CUP 2024. Pomysłodawcą i Organizatorem Turnieju jest firma Druk-Intro. Partnerami wydarzenia byli: OSiR Inowrocław, IFS – Inowrocławska Fundacja Sportowa oraz Decathlon.

W Turnieju udział wzięło 8 drużyn:

Akademia Piłkarska Elana Toruń

Akademia Piłkarska MKS „Mień” Lipno

Akademia Piłkarska Reissa – Inowrocław

Chemik Moderator Bydgoszcz

Huragan Pobiedziska

KS Unia Drobex Solec Kujawski

MKS Janikowo

Victoria Niemcz Osielsko 2014

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach – po 4 zespoły w każdej, a w rundzie finałowej ekipy rozegrały miedzy sobą spotkania o kolejne miejsca w Turnieju.

Każda dobra zabawa wymaga należytej oprawy. Zapewnił ją prowadzący Turniej Pomysłowy Dobromir EVENT, który już na starcie rozruszał trybuny, przygotowując do intensywnego wspierania konkurujących z sobą ekip. Ta rozgrzewka okazała się niezwykle przydatna, gdy reprezentujący poszczególne teamy duety brały udział w rywalizacji Kibiców w konkursie z nagrodami. Emocji nie brakowało!

Sportowe zmagania wymagają uzupełniania zasobów energetycznych. Stąd też w przerwach między kolejnymi meczami Zawodniczki i Zawodnicy wraz ze swymi Trenerami skonsumowali obiad w sąsiadującej z obiektem restauracji Tam Gdzie Kiedyś.

Nie tylko bohaterowie boiska wymagali wzmocnienia swych organizmów. Niezwykle żywiołowo reagujące na wydarzenia Kibicki i Kibice (oj, działo się, działo na trybunach!!!) regenerowali swe siły w Rekreacyjnym Kąciku Kibica, gdzie wszyscy chętni korzystali z kawy, herbaty, ciast (niskie ukłony dla Rodziców APR Inowrocław!), owoców i słodyczy.

Turniej DRUK-INTRO CUP nie ogranicza się wyłącznie do zmagań sportowych. To wielkie święto radości, zabawy i sportowej wspólnoty, która kształtuje dobre wzorce małoletnich piłkarzy i promuje serdeczność i wzajemny szacunek. W przerwach między kolejnymi meczami wszyscy zgormadzeni w Hali OSiR-u podziwiać mogli sztuczki piłkarskie, którymi zachwycił Mario Muchol, jak również pokaz tańca breakdance, jaki zaprezentowała inowrocławska SZKOŁA TAŃCA RAZ DWA TRZY. Na wszystkich uczestników Turnieju czekały piłkarzyki stołowe, dart, mini boisko, czy stoiska do kolorowania.

Miłym akcentem Turnieju była przygotowana w ramach pożegnania niespodzianka, którą wraz z rodzicami zorganizowali małoletni podopieczni naszego kolegi trenera Mateusza Matuszaka, dla którego tegoroczny Turniej był symbolicznym pożegnaniem z pracą w APR Inowrocław. Z rzetelnych źródeł wiemy, że ten gest mocno „zwilżył” oczy trenera.

Po finałowym spotkaniu nastąpiło oficjalne wręczenie nagród. Zawodniczki, Zawodnicy i Trenerzy otrzymali medale, które wręczał przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej – wiceprezes do spraw podokręgu Toruń, pan Dariusz Durda oraz reprezentujący Organizatora – Pełnomocnik Zarządu Katarzyna Rogalska, Członek Zarządu Karol Stojek.  Wszystkim małoletnim adeptom sztuki piłkarskiej wręczone zostały również nagrody rzeczowe – plecaki z turniejowym brelokiem, zeszyty, kalendarze. Każda z drużyn otrzymała puchar, dyplom, pamiątkowy album oraz piłkę nożną do dalszych treningów.

Organizator Turnieju przewidział również Nagrody Specjalne dla ekip zajmujących podium, którymi były karty podarunkowe sieci Decathlon: miejsce 3 – 400 zł, miejsce 2 – 600 zł, miejsce 1 – 1000 zł.

Docenieni zostali również Kibice ekipy Huraganu Pobiedziska, którzy za aktywne kibicowanie podczas całego turnieju wybrani zostali Najlepszymi Kibicami i otrzymali statuetkę oraz kosz słodyczy. W rywalizacji na trybunach kroku dotrzymywali im Kibice MKS Janikowo, co docenili Organizatorzy przekazując nagrody rzeczowe. 

Nagrodę specjalną imienia Damiana Szwandkego dla Najlepszego Bramkarza wręczył zaproszony na Turniej tata śp. Damiana – pan Roman Szwandke. Panie Romanie – serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia!

W ramach podziękowań za profesjonalne sędziowanie zawodów pamiątkowe statuetki otrzymali dwaj sprawiedliwi: Krzysztof Zelek i Gerard Gólcz.

Nagrody indywidualne:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – Filip Ciesielski (MKS Janikowo)

NAJLEPSZY STRZELEC – Leszek Czajka (Unia Solec Kujawski)

NAJEPSZY BRAMKARZ – Gracjan Wójcik (Viktoria Niemcz Osielsko)

NAJLEPSI KIBICE – Kibice drużyny Huragan Pobiedziska

NAGRODA FAIR PLAY – drużyna Elany Toruń

GOL TURNIEJU – bramkarz Elany Toruń

Klasyfikacja końcowa:

1. Victoria Niemcz Osielsko

2. MKS Janikowo

3. Unia Solec kujawski

4. Mień Lipno

5. Chemik Bydgoszcz

6. APR Inowrocław

7. Huragan Pobiedziska

8. Elana Toruń

Dziękujemy wszystkim małoletnim adeptom sztuki piłkarskiej za udział, zaangażowanie w sportową rywalizację, dochowanie wierności zasadom fair play. Wasza postawa, radość i uśmiech są dla nas najpiękniejszą nagrodą i silną motywacją do dalszych działań.

Składamy serdeczne ukłony wszystkim Kibicom. To Wy stworzyliście magiczny klimat i uczyniliście to wydarzenie prawdziwym sportowym świętem. Panująca na trybunach dzięki Wam atmosfera jest swoistym symbolem organizowanego przez nas Turnieju.

Dziękujemy Partnerom DRUK-INTRO CUP 2024 – Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Inowrocław, Inowrocławskiej Fundacji Sportowej, sieci Decathlon za życzliwość i wsparcie.

Za nami druga edycja DRUK-INTRO CUP. Pełni nadziei, iż stał się on dla uczestników i kibiców prawdziwym piłkarskim świętem kreślimy scenariusz trzeciej edycji. Pragniemy, by ten Turniej dzięki stał się nie tylko stałym punktem na sportowej mapie, ale również wyznaczał kierunek dla podobnych sportowych idei.

DRUK-INTRO – wspieramy dziecięce sportowe marzenia!

Poniżej krótki materiał filmowy z Turnieju.